UBYTOVÁNÍ   BABOČKA

PARTNEŘI

svaz venkovské turistiky

Ubytování v ČR => Bruntál

probio

eceat

www.chatasekaniny.skCENÍK

OBJEDNÁVKA ON-LINE

KONTAKTY

EKOFARMA BABOČKA

Farma BABOČKA je nazvána po motýlu babočka paví oko (Nymphalis io) který ve velkém množství přezimuje na půdě domu.Je to certifikovaná ekologická farma rodiny Konopkových, Ladislav, Ivana a 3 synové ( 9, 19 a 21 let).

Farma vznikla v roce 1991, hospodařením na 3 hektarech vydaných v restituci. V roce 1993 obhospodařovali 17 ha, v roce 1998 80 ha, v roce 2003 108 a nyní 150 ha luk částečně vlastních a pronajatých luk, kde se vyrábí ekologické seno dodávané i pro lesní zvěř, do ZOO a chovatelům koní. Na farmě jsou ekologicky chovány krávy plemena Hereford. Protože hospodářské stavby nebyly státem vydány, teprve od roku 1993 se farma znovu postupně zařizuje. Farma je zakládajícím členem svazu ekologických zemědělců PRO-BIO. V roce 2006 jsme z rukou ministra zemědělství převzali stříbrné ocenění farma roku.

Doplňkovou činností je agroturistika, sběr léčivých rostlin a vlastní ekologická zahrada.

Historický dům starý 130let představuje typickou architekturu jesenického regionu, před deseti lety byl citlivě rekonstruován. U domu je velká zahrada a louka s přírodní rezervací, kde roste chráněný vstavač (Orchis), úpolín (Trollius) atd., největší raritou však je trs jediné rostliny ostřice trstnaté (Carex) starý přes 60 let, o průměru 160 cm.

 

Ekofarma Babočka